Technologia zmienia nasze życie

Technologia zmienia nasze życie

Nowinki technologiczne zmieniają nasze życie i zazwyczaj robią to po cichu, w sposób ewolucyjny, naturalny. Na dowód tego można podać szereg urządzeń i technologii, które istnieją już dzisiaj i małymi krokami zamieniają „dzisiaj” w „jutro”, chociaż rzadko w ogóle się o nich mówi. Co to za technologie? Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Miniaturyzacja

Nano- to przedrostek, który pojawia się coraz częściej w kwestii procesorów, chemii, medycyny i jeszcze wielu innych kwestiach Jest to miniaturyzacja, czyli tak zwane opieranie się na najniższych poziomach rzeczywistości. Sami możemy jako tako operować na elementach o wielkości 1mm, ale nanotechnologia radzi sobie z rzeczami nawet o wielkości jednego atomu czy ich zbitek. Na razie jeszcze oczywiście nie wszystko jest takie proste, ale już bramki logiczne procesorów jesteśmy w stanie produkować w wielkości poniżej 20 nanometrów, a to tylko wstęp do dalszych cudów.

Już można to kupić

Znane wszystkim są na pewno drukarki 3D, na których można zaprojektować i wygenerować dowolne produkty, nawet samochody. Takie drukarki są na razie drogie, powolne i pracują w sposób nie zawsze przewidywalny, ale z roku na tok ich jakość jest coraz lepsza. Już dzisiaj można kupić takie drukarki, a za niedługo miniaturyzacja​zamiast kupować w sklepie uszczelkę do kranu, po prostu wydrukujemy ją sobie.

Standardem miały okazać się też telewizory trójwymiarowe, które jednak okazały się na razie dość niewygodne. Początkowo były okulary, potem były specjalne matryce. Mało osób pamięta, że to już była druga próba wprowadzania 3D do świata telewizji. Za niedługo prawdopodobnie nadejdzie trzeci etap 3D i już z nami zostanie, chociaż obecne telewizory 3D to i tak już bardzo dużo. Chociaż istnieje bardzo duża szansa, że zanim pojawi się telewizja 3D z prawdziwego zdarzenia, wszyscy będziemy od dawna korzystać z rzeczywistości wirtualnej.

Nowinki dla każdego

Coraz ciekawszym trendem jest też chociażby telemedycyna, czyli możliwość uzyskania porady lekarskiej na odległość. Do tej pory z telemedycyny korzysta się przede wszystkim w przypadku konsultacji lekarskich w czasie trudnych procedur operacyjnych, ale w Wielkopolsce już można się kontaktować z lekarzem w ten sposób w przypadku jakiegoś nagłego wypadku. Bez kolejek, bez czekania. Na świecie telemedycyna jest bardziej zaawansowana i chociażby w USA lekarze psychiatrzy często kontaktują się ze swoimi pacjentami właśnie w sposób zdalny, co ma znaczenie dla ich terapii i jest także po postu rozwiązaniem ze wszech miar wygodniejszym.

Z przyjemnością informujemy Państwa o najnowszych nowinkach technologicznych uaktualniając na bieżąco artykuły o najświeższe informacje ze świata nowych technologii, komputerów i Wirtualnej Rzeczywistości. 

kontakt@rynekodnowa.pl