Technologia ułatwiająca opiekę nad dzieckiem

Technologia ułatwiająca opiekę nad dzieckiem

Naszemu dziecku chcielibyśmy dać gwiazdkę z nieba. To może okazać się trudne, ale wszystko to, co maluchowi jest potrzebne do szczęścia, już jest bardziej w naszym zasięgu. Tym bardziej, że pomaga nam nowoczesna technologia. Wiele gadżetów jest w stanie stać się niemal tak użytecznymi, jak dodatkowa para rąk albo oczu w domu.

Lokalizator dziecka

Za pomocą lokalizatora dziecka można w sposób bardzo precyzyjny wskazać, gdzie dziecko się znajduje. Urządzenie łatwo schować w plecaku czy w kurtce, a nawet w maskotce. Będzie przez wiele godzin śledziło dziecko i podawało dane o jego poruszaniu się.

Aplikacje na telefon

Niewykrywalne aplikacje pozwalają rodzicowi na monitorowanie dziecka. Rodzic dostaje raporty o kontaktach dziecka, jego rozmowach z rodzicami oraz o tym, gdzie dziecko się znajduje. Raporty mogą mieć charakter wiadomości email lub być dostępne w czasie rzeczywistym w aplikacji komputerowej.

Niania z kamerą i monitorem oddechu

W opiece nad małymi dziećmi pomagają elektroniczne nianie. Takie urządzenie umieszcza się w pokoju dziecka, jest w nim nadajnik, a odbiornik znajduje się u nas. Niania poinformuje nas o płaczącym dziecku lub o problemach z oddechem, co jest ważne u wcześniaków.

Strażnik elektroniczny

Jeśli boimy się, że dziecko może się nam zgubić na lotnisku czy na plaży, rozwiązaniem może być elektroniczny monitoring. My otrzymujemy specjalny odbiornik, gry​a dziecko nadajnik, na przykład w zegarku. Jeśli oddali sięga bardzo, uruchomiony zostanie alarm.

Gry podróżne

Wyjazdy z dziećmi to zawsze problem, zwłaszcza jeśli jest to wyjazd dłuższy. Dzieci nie są bowiem w stanie długo usiedzieć w jednym miejscu i po prostu się nudzą. A kiedy dziecko jest znudzone, nie daje rodzicom spokoju, przez co muszą się oni mierzyć z ciągłymi zaczepkami czy hałasami. Trzeba czymś zająć uwagę dziecka, a najlepszym sposobem mogą być na to gry podróżne i wszelkiego rodzaju gadżety, które pozwalają zająć dziecko na czas podróży. Ciekawym pomysłem są przenośne odtwarzacze DVD, samochodowe wersje gier planszowych, a także gry elektroniczne. Pozwoli nam to na zapewnienie rozrywki dziecku na czas podróży.

Wózkorowery

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które od niedawna podbija rynek Mamy tutaj do czynienia z trójkołowym wózkiem, który w pół minuty może się zamienić w rower z miejscem dla siedzenia dziecka między ramionami rodzica. Z takim wózkiem można się wybrać na dalsze spacery i w wielu miejscach zrezygnować z samochodu.

Z przyjemnością informujemy Państwa o najnowszych nowinkach technologicznych uaktualniając na bieżąco artykuły o najświeższe informacje ze świata nowych technologii, komputerów i Wirtualnej Rzeczywistości. 

kontakt@rynekodnowa.pl