InPost wzmacnia swoją pozycję na rynku w Wielkiej Brytanii. Jest to istotne osiągnięcie

InPost wzmacnia swoją pozycję na rynku w Wielkiej Brytanii. Jest to istotne osiągnięcie

Grupa InPost zakupiła 30% udziału i praw głosów w Menzies Distribution Group Limited za 49,3 mln funtów. Menzies to wiodąca firma logistyczna działająca na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wcześniej, w maju tego roku, obie firmy podpisały umowę o strategicznym partnerstwie, które umożliwiło Grupie InPost stać się partnerem jednej z największych firm logistycznych w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, w ramach tej transakcji, InPost zabezpieczył sobie opcję nabycia pozostałych 70% udziałów w Menzies przez kolejne 3 lata.

InPost i Menzies nawiązały strategiczne partnerstwo

Menzies Distribution Group Limited, firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, codziennie dostarcza przesyłki do ponad 47 000 miejsc. Menzies posiada 100 oddziałów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, centralną sortownię oraz 9 sortowni regionalnych. Firma zarządza flotą ponad 3 200 pojazdów i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Specjalizuje się w usługach logistycznych w sektorach, gdzie terminowość dostaw ma kluczowe znaczenie biznesowe, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość świadczonych usług.

Dzięki transakcji InPost zyskał dostęp do ogólnokrajowej sieci dystrybucyjnej Menzies. To strategiczne partnerstwo umożliwia obsługę rosnącej liczby przesyłek przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności dodatkowych inwestycji ze strony InPost.

Współpraca z Menzies przyniesie także wiele korzyści dla klientów i sklepów e-commerce. Klienci Grupy InPost, którzy już teraz mogą nadawać paczki o dowolnej godzinie przez 7 dni w tygodniu bez konieczności odwiedzania placówek pocztowych, otrzymają jeszcze większą pewność co do usług logistycznych w Wielkiej Brytanii.

Rafał Brzoska, Prezes Zarządu InPost, powiedział, że ta transakcja jest ważnym krokiem w rozwoju naszej działalności na brytyjskim rynku. Dzięki współpracy z Menzies będziemy w stanie zapewnić dostawy przesyłek przez 360 dni w roku, co jest czymś unikalnym na brytyjskim rynku e-commerce.

Michael Rouse, CEO International w InPost, stwierdza, że ta transakcja jest kolejnym krokiem w umocnieniu naszej pozycji jako wiodącego dostawcy przesyłek out-of-home na brytyjskim rynku. Menzies posiada jedną z największych sieci logistycznych w Wielkiej Brytanii i wierzymy, że nasze partnerstwo przyspieszy rozwój naszych usług, przynosząc korzyści brytyjskim konsumentom.

Greg Michael, Dyrektor generalny Menzies, wyraża dumę z partnerstwa z InPost i podkreśla, jakie możliwości stwarza ono dla klientów i pracowników. Dodaje, że Menzies jest gotowy wspierać kolejny etap rozwoju InPost w Wielkiej Brytanii.

Inwestycje Grupy InPost to działania mające na celu rozwój i rozbudowę firmy

Grupa InPost dokonała kolejnej inwestycji na rynkach zachodniej Europy. W lipcu 2021 roku firma przejęła wiodącą francuską firmę logistyczną Mondial Relay za 513 mln euro, co stanowiło największą polską prywatną inwestycję zagraniczną. Dzięki tej transakcji Grupa InPost rozszerzyła swoją działalność na rynki Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Niderlandów oraz Luksemburga.

Z przyjemnością informujemy Państwa o najnowszych nowinkach technologicznych uaktualniając na bieżąco artykuły o najświeższe informacje ze świata nowych technologii, komputerów i Wirtualnej Rzeczywistości. 

kontakt@rynekodnowa.pl