Technologia ułatwiająca opiekę nad dzieckiem

Technologia ułatwiająca opiekę nad dzieckiem

Sprawdź gazetkę biedronka szachy już dzisiaj!

Sprawdź najnowszą biedronka gazetka promocyjna na naszym serwisie internetowym!

Naszemu dziecku chcielibyśmy dać gwiazdkę z nieba. To może okazać się trudne, ale wszystko to, co maluchowi jest potrzebne do szczęścia, już jest bardziej w naszym zasięgu. Tym bardziej, że pomaga nam nowoczesna technologia. Wiele gadżetów jest w stanie stać się niemal tak użytecznymi, jak dodatkowa para rąk albo oczu w domu.

Lokalizator dziecka

Za pomocą lokalizatora dziecka można w sposób bardzo precyzyjny wskazać, gdzie dziecko się znajduje. Urządzenie łatwo schować w plecaku czy w kurtce, a nawet w maskotce. Będzie przez wiele godzin śledziło dziecko i podawało dane o jego poruszaniu się.

Aplikacje na telefon

Niewykrywalne aplikacje pozwalają rodzicowi na monitorowanie dziecka. Rodzic dostaje raporty o kontaktach dziecka, jego rozmowach z rodzicami oraz o tym, gdzie dziecko się znajduje. Raporty mogą mieć charakter wiadomości email lub być dostępne w czasie rzeczywistym w aplikacji komputerowej.

Niania z kamerą i monitorem oddechu

W opiece nad małymi dziećmi pomagają elektroniczne nianie. Takie urządzenie umieszcza się w pokoju dziecka, jest w nim nadajnik, a odbiornik znajduje się u nas. Niania poinformuje nas o płaczącym dziecku lub o problemach z oddechem, co jest ważne u wcześniaków.

Strażnik elektroniczny

Jeśli boimy się, że dziecko może się nam zgubić na lotnisku czy na plaży, rozwiązaniem może być elektroniczny monitoring. My otrzymujemy specjalny odbiornik, gry​a dziecko nadajnik, na przykład w zegarku. Jeśli oddali sięga bardzo, uruchomiony zostanie alarm.

Gry podróżne

Wyjazdy z dziećmi to zawsze problem, zwłaszcza jeśli jest to wyjazd dłuższy. Dzieci nie są bowiem w stanie długo usiedzieć w jednym miejscu i po prostu się nudzą. A kiedy dziecko jest znudzone, nie daje rodzicom spokoju, przez co muszą się oni mierzyć z ciągłymi zaczepkami czy hałasami. Trzeba czymś zająć uwagę dziecka, a najlepszym sposobem mogą być na to gry podróżne i wszelkiego rodzaju gadżety, które pozwalają zająć dziecko na czas podróży. Ciekawym pomysłem są przenośne odtwarzacze DVD, samochodowe wersje gier planszowych, a także gry elektroniczne. Pozwoli nam to na zapewnienie rozrywki dziecku na czas podróży.

Wózkorowery

Zobacz gazetka biedronka słupsk! Sprawdź najlepsze oferty!

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które od niedawna podbija rynek Mamy tutaj do czynienia z trójkołowym wózkiem, który w pół minuty może się zamienić w rower z miejscem dla siedzenia dziecka między ramionami rodzica. Z takim wózkiem można się wybrać na dalsze spacery i w wielu miejscach zrezygnować z samochodu.

Z przyjemnością informujemy Państwa o najnowszych nowinkach technologicznych uaktualniając na bieżąco artykuły o najświeższe informacje ze świata nowych technologii, komputerów i Wirtualnej Rzeczywistości. 

kontakt@rynekodnowa.pl